Django Debug Toolbar - en to bg translation catalogue (124 entries)

en: Cache
bg: Кеш

en: %(cache_calls)d call in %(time).2fms | %(cache_calls)d calls in %(time).2fms
bg[0]: %(cache_calls)d извикване за %(time).2fms
bg[1]: %(cache_calls)d извиквания за %(time).2fms

en: Cache calls from %(count)d backend | Cache calls from %(count)d backends
bg[0]: Извиквания на кеша от %(count)d бекенд
bg[1]: Извиквания на кеша от %(count)d бекенда

en: Headers
bg: Хедъри

en: History
bg: История

en: Profiling
bg: Профилиране

en: Intercept redirects
bg: Прехвани пренасочвания

en: Request
bg: Заявка

en: Settings
bg: Настройки

en: Settings from %s
bg: Настройки от %s

en: %(num_receivers)d receiver of 1 signal | %(num_receivers)d receivers of 1 signal
bg[0]: %(num_receivers)d получател на 1 сигнал
bg[1]: %(num_receivers)d получатели на 1 сигнал

en: %(num_receivers)d receiver of %(num_signals)d signals | %(num_receivers)d receivers of %(num_signals)d signals
bg[0]: %(num_receivers)d приемник на %(num_signals)d сигнала
bg[1]: %(num_receivers)d приемника на %(num_signals)d сигнала

en: Signals
bg: Сигнали

en: Idle
bg: Незает

en: Active
bg: Активен

en: In transaction
bg: В транзакция

en: In error
bg: В грешка

en: Unknown
bg: Непознато

en: %(query_count)d query in %(sql_time).2fms | %(query_count)d queries in %(sql_time).2fms
bg[0]: %(query_count)d заявка за %(sql_time).2fms
bg[1]: %(query_count)d заявки за %(sql_time).2fms

en: SQL queries from %(count)d connection | SQL queries from %(count)d connections
bg[0]: SQL заявки от %(count)d връзка
bg[1]: SQL заявки от %(count)d връзки

en: Static files (%(num_found)s found, %(num_used)s used)
bg: Статични файлове (%(num_found)s открити, %(num_used)s използвани)

en: Static files
bg: Статични файлове

en: %(num_used)s file used | %(num_used)s files used
bg[0]: %(num_used)s файл използван
bg[1]: %(num_used)s файла са използвани

en: Templates
bg: Шаблони

en: Templates (%(num_templates)s rendered)
bg: Шаблони (%(num_templates)s рендерирани)

en: No origin
bg: Няма произход

en: CPU: %(cum)0.2fms (%(total)0.2fms)
bg: Процесор: %(cum)0.2fms (%(total)0.2fms)

en: Total: %0.2fms
bg: Общо: %0.2fms

en: Time
bg: Време

en: User CPU time
bg: Потребителско процесорно време

en: System CPU time
bg: Системно процесорно време

en: Total CPU time
bg: Общо процесорно време

en: Elapsed time
bg: Изминало време

en: Context switches
bg: Контекстни превключвания

en: %(vcsw)d voluntary, %(ivcsw)d involuntary
bg: %(vcsw)d волеви, %(ivcsw)d неволеви

en: Versions
bg: Версии

en: Hide toolbar
bg: Скрий лента с инструменти

en: Hide
bg: Скрий

en: Show toolbar
bg: Покажи лента с инструменти

en: Disable for next and successive requests
bg: Деактивирай за следващо и всички последващи заявки

en: Enable for next and successive requests
bg: Активирай за следващо и всички последващи заявки

en: Summary
bg: Обобщение

en: Total calls
bg: Общо извиквания

en: Total time
bg: Общо време

en: Cache hits
bg: Кеш успехи

en: Cache misses
bg: Кеш неуспехи

en: Commands
bg: Команди

en: Calls
bg: Извиквания

en: Time (ms)
bg: Време (ms)

en: Type
bg: Вид

en: Arguments
bg: Аргументи

en: Keyword arguments
bg: Аргументи с ключови думи

en: Backend
bg: Бекенд

en: Request headers
bg: Хедъри на заявката

en: Key
bg: Ключ

en: Value
bg: Стойност

en: Response headers
bg: Хедъри на отговора

en: Since the WSGI environ inherits the environment of the server, only a significant subset is shown below.
bg: Понеже WSGI environ наследява средата на сървъра, е показана само важната част от него по-долу.

en: Method
bg: Метод

en: Path
bg: Път

en: Request Variables
bg: Променливи на зявката

en: Status
bg: Състояние

en: Action
bg: Действие

en: Variable
bg: Променлива

en: Call
bg: Извикване

en: CumTime
bg: КумулативноВреме

en: Per
bg: За

en: TotTime
bg: ОбщоВреме

en: Count
bg: Брой

en: View information
bg: Информация за изгледа

en: View function
bg: Функция на изгледа

en: URL name
bg: Име на URL

en: Cookies
bg: Бисквитки

en: No cookies
bg: Няма бисквитки

en: Session data
bg: Данни на сесията

en: No session data
bg: Няма данни от сесията

en: GET data
bg: GET данни

en: No GET data
bg: Няма GET данни

en: POST data
bg: POST данни

en: No POST data
bg: Няма POST данни

en: Setting
bg: Настройка

en: Signal
bg: Сигнал

en: Receivers
bg: Получатели

en: %(num)s query | %(num)s queries
bg[0]: %(num)s заявка
bg[1]: %(num)s заявки

en: including <abbr title="Similar queries are queries with the same SQL, but potentially different parameters.">%(count)s similar</abbr>
bg: Включва <abbr title="Similar queries are queries with the same SQL, but potentially different parameters.">%(count)s подобни</abbr>

en: and <abbr title="Duplicate queries are identical to each other: they execute exactly the same SQL and parameters.">%(dupes)s duplicates</abbr>
bg: и <abbr title="Duplicate queries are identical to each other: they execute exactly the same SQL and parameters.">%(dupes)s повторени</abbr>

en: Query
bg: Заявка

en: Timeline
bg: Във времето

en: %(count)s similar queries.
bg: %(count)s подобни заявки.

en: Duplicated %(dupes)s times.
bg: Повторени %(dupes)s пъти.

en: Connection:
bg: Връзка:

en: Isolation level:
bg: Изолационно ниво:

en: Transaction status:
bg: Статус на транзакцията:

en: (unknown)
bg: (неясен)

en: No SQL queries were recorded during this request.
bg: Не са записани никакви SQL заявки по време на тази заявка.

en: SQL explained
bg: SQL разяснен

en: Executed SQL
bg: Изпълнен SQL

en: Database
bg: База данни

en: SQL profiled
bg: SQL профилиран

en: Error
bg: Грешка

en: SQL selected
bg: Избран SQL

en: Empty set
bg: Празно множество

en: Static file path | Static file paths
bg[0]: Път към статичен файл
bg[1]: Пътища към статични файлове

en: (prefix %(prefix)s)
bg: (префикс %(prefix)s)

en: Static file app | Static file apps
bg[0]: Приложение статичен файл
bg[1]: Приложения статично файлове

en: Static file | Static files
bg[0]: Статичен файл
bg[1]: Статични файлове

en: %(payload_count)s file | %(payload_count)s files
bg[0]: %(payload_count)s файл
bg[1]: %(payload_count)s файла

en: Location
bg: Местоположение

en: Template source:
bg: Произход на шаблона:

en: Template path | Template paths
bg[0]: Път към шаблон
bg[1]: Пътища към шаблони

en: Template | Templates
bg[0]: Шаблон
bg[1]: Шаблони

en: Toggle context
bg: Превключи контекста

en: Context processor | Context processors
bg[0]: Контекстен процесор
bg[1]: Контекстни процесори

en: Resource usage
bg: Използване на ресурси

en: Resource
bg: Ресурс

en: Browser timing
bg: Време в браузъра

en: Timing attribute
bg: Атрибут на измерването

en: Milliseconds since navigation start (+length)
bg: Милисекунди от началото на навигацията (+дължината)

en: Package
bg: Пакет

en: Name
bg: Име

en: Version
bg: Версия

en: Location:
bg: Местоположение:

en: The Django Debug Toolbar has intercepted a redirect to the above URL for debug viewing purposes. You can click the above link to continue with the redirect as normal.
bg: Django Debug Toolbar прехвана пренасочване към горния URL с цел преглед за отстраняване на грешки /дебъг/. Можете да кликнете върху връзката по-горе, за да продължите с пренасочването по нормалния начин.

en: Data for this panel isn't available anymore. Please reload the page and retry.
bg: Данните за този панел вече не са налични. Моля, презаредете страницата и опитайте отново.
